Fundusz Lokalny Ramża

Strona główna

 

Fundusz Lokalny Ramża jest organizacją pożytku publicznego pod numerem 
KRS: 0000103086

 

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Gliwicach wydanym w dniu 04 maja 2005 r. Fundusz Lokalny „Ramża” stał się organizacją pożytku publicznego (KRS 0000103086), w związku z czym możecie Państwo przekazać 1%, należnego fiskusowi podatku naszej organizacji. Środki jakie otrzymamy od państwa w ramach 1% przeznaczymy w całości na realizację celów statutowych tj. na stypendia oraz na granty.

Z wielkim sercem zachęcamy Państwa do współpracy i wsparcia naszych działań. Dzięki Waszym darowiznom nasza służba społeczeństwu będzie bardziej owocna. Do tej pory otrzymane darowizny udało nam się zwielokrotnić i dzięki temu pomogliśmy wielu potrzebującym. Nasze działania sprawiły, że jesteśmy rozpoznawalni i kojarzeni z działalnością filantropijną. Bardzo cieszy fakt, ze młodzi ludzie kiedyś jako stypendyści, obecnie wracają jako wolontariusze, a być może kiedyś, kto wie, staną się naszymi darczyńcami, by za naszą pomocą nieść pomoc innym.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Funduszu Lokalnego "Ramża"

 

Nazwa i numer konta:

 

Orzesko – Knurowski Bank Spółdzielczy O/Czerwionka

68 8454 1095 2003 0025 2539 0001

 

 

Dziękujemy za to 
że pomagacie nam pomagać

Fundusz Lokalny Ramża

Aktualności

VII Edycja Programu Stypendiów Pomostowych dla tegorocznych maturzystów.
więcej >>>

Czas na Działaj Lokalnie VI. Termin składania wniosków upływa 20 sierpnia 2009r.
więcej >>>

Ruszył Program Stypendialny "Agrafka"
więcej >>>

Miejsko - Gminny Program Stypendialny. Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2009r.
więcej >>>

Legenda

„Kiedyś na górze porośniętej potężnymi drzewami, w jaskini mieszkał zbój Ramża, był to człowiek – olbrzym, który napadał i okradał ludzi bogatych, a bronił biednych. Czasem można go było spotkać na targu w Czerwionce albo w Rybniku. Zakochał się w pięknej Marynie, która z powodu bogactw Ramży zgodziła się z nim żyć w lesie. Po kilku latach znudziło się jej życie z dala od ludzi, dowiedziała się wiec jaki jest sposób na pokonanie kochanka. W noc Bożego Narodzenia uderzyła Ramżę gałązką świerkową w głowę, a on padł martwy na ziemię. Maryna zabrała wszystkie jego skarby i powróciła do domu.”


© 2006 Fundusz Lokalny Ramża